Terug naar nieuwsoverzicht

Drugshond Birka op School

Geen reacties

Verdovende middelen zijn verboden op onze school – we hoeven niet uit te leggen waarom. Zo nu en dan laten we een drugshond langskomen om (steekproefsgewijs) te controleren of onze leerlingen zich aan het verbod houden. Leerlingen bij wie de hond de geur van drugs opmerkt, worden door de teamleider apart genomen; als de leerling inderdaad drugs bij zich heeft, wordt hij of zij geschorst, en wordt er contact opgenomen met de ouders.

Donderdag 11 april jl. hebben 10 klassen na de grote pauze bezoek gehad van de drugshond. De hond, Birka genaamd, pikte uit de 250 leerlingen 4 leerlingen: één leerling had niets met drugs te maken, de hond rook kennelijk iets dat op drugs leek, maar dat was toch echt niet het geval. Twee leerlingen roken wel naar drugs, maar hadden niets bij zich. De ene vermoedde dat de lucht waar de hond op aansloeg het gevolg was van blowende vrienden, de andere gaf toe regelmatig te blowen buiten schooltijd. De vierde had een zakje wiet mee naar school genomen; deze leerling heeft sancties opgelegd gekregen, waaronder een schorsing van anderhalve dag. Met de ouders van deze leerlingen is contact opgenomen.

Geplaatst 12 april 2019